O výuce

Kdo je to Mortimer?

Mortimer je rytíř ze středověku. Bydlí na opravdovém hradě a spolu se svými kamarády, drakem Malcolmem, netopýrkou Betty a svým strýcem, čarodějem Godfreyem zažívá velká dobrodružství. A když už středověká dobrodružství nestačí, stačí za úplňku kouzlit a přenést se v čase.....

S námi se každý naučí anglicky příjemnou formou a bez nátlaku....

Mortimer a parta jeho kamarádů učí anglicky tak, že imitují učení se mateřskému jazyku. Angličtina je podávána a přijímána “všemy smysly”. Je to především zábava! Naše vlastní výukové materiály doplňují výuku stejně, jako velké množství her, říkadel a didaktických pomůcek.

Metoda výuky podle Mortimera byla vyvinuta před dvaceti lety. Od té doby přibylo mnoho kurzů, původní se rozšířily a všechny výukové materiály se několikrát aktualizovaly. Metoda “mateřského jazyka” s Mortimerem je v současné době v patnácti zemích světa, kde se učí desítky tisíc studentů. Nejmladším studentům jsou dva roky a nejstarší studentce je nyní 87 let.

 

Jaká je výuka s Mortimerem?

Hodiny probíhají v malých skupinkách 4 – 8 žáků a to jak u dětí, tak i u dospělých. Lekce se konají jednou týdně 45 minut, jsou vedeny proškolenými a neustále vzdělávanými lektory v neformální, příjemné atmosféře. Hodiny jsou připraveny tak, aby se nikdo nenudil a každý měl dostatek prostoru hovořit. Hodiny probíhají téměř výlučně v anglickém jazyce. Ve výjímečných případech, např. vysvětlování pravidel náročnějších her, může lektor použít tzv. sendvičovou metodu, kdy češtinu použije podprahově.

Důraz je dáván především na porozumění mluvenému slovu a skládání jednoduchých vět. Děti čtou a píší později, dospělí toto zvládají již od první lekce.

Kurzy jsou doplněny poslechovými CD, pohádkovými knihami, knihami s příběhy.

Mortimer má pro své studenty připraveny na dvě stovky výukových her a cvičení, pomocí kterých rozmluví úplně každého.

Jak dlouho mohu navštěvovat kurzy?

S Mortimerem můžete kurzy navštěvovat různě dlouhou dobu. Pro děti nabízíme až osm let návazné výuky a pro dospělé až pět let. Senioři, kteří postupují pozvolněji, mohou naše kurzy navštěvovat až sedm let.

Naše kurzy se neustále vyvíjí, aktualizují a přibývají nové. Od září 2011 byl na český trh uveden program Fit for Business - pro ty, kteří potřebují angličtinu pro svou práci.

Filozofie Mortimer English Club

Náš systém výuky byl vytvořen proto, abychom mohli jak dětem, tak i dospělým studentům dát možnost naučit se anglicky laskavou formou se spoustou her a pomůcek a reálných situací. Tedy tak, jak jsme všichni vstřebali mateřský jazyk.

Mortimer English Club v Říčanech

V Říčanech jsme od února 2011 a od začátku nabízíme široké spektrum kurzů pro všechny generace. Všechny kurzy jsou vedeny školenými a pravidelně proškolovanými lektory. Klademe velký důraz na to, aby se u nás studenti naučili anglicky bez ostychu z mluvení a aby k nám zároveň chodili s radostí a potěšením. Velkým oceněním pro nás je, že se studenti na naše kurzy těší.
 

Důvody, proč si zvolit Mortimer English Club

  • zázemí velké a úspěšné společnosti s více než 20 lety zkušeností ve výuce desítek tisíc spokojených studentů v mnoha zemích celého světa
  • prověřená metoda replikující výuku mateřského jazyka
  • velmi kvalitní výukové materiály, které jsou pravidelně aktualizovány a zlepšovány
  • výuka v malých skupinách s individuální pozorností pro každého studenta
  • návaznost kurzů