Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Zajímá mě spolupráce

SVOBODA & SMYSLUPLNOST 

Začněte dělat to, co má smysl a s čím můžete získat mnohem více svobody. Inspirujte se příběhem naší franšízové partnerky Evy Hrubé, která si před několika lety otevřela vlastní Mortimer English Club v Benešově.

Můžete nás kdykoliv kontaktovat na telefonu 774 269 811 nebo e-mailu info@mortimer-anglictina.cz 

Eva Hrubá: Získala jsem svobodu a dělám práci, která má smysl a přesah

Eva Hrubá začínala s Mortimerem před několika lety v Týnci nad Sázavou úplně sama. Pracovala v mezinárodní firmě a to, že by chtěla změnu, si uvědomila na mateřské. Dostala nápad, že by mohla svůj dlouholetý koníček – učení angličtiny – „přetavit“ v něco víc. Napadlo jí učit anglicky malé děti a shodou okolností se jí do cesty „připletl“ Mortimer English Club. 

Evo, co jsi dělala před tím, než jsi se dostala k Mortimeru?
Před Mortimerem jsem pracovala jako Key Account Manager v mezinárodní společnosti. Vyjednávala jsem s řetězci, připravovala business plány, kontrolovala dosahování prodejních cílů, evaluoala jsem výsledky a prosazovala firemní strategii u zákazníka. 


Jak jsi vůbec přišla na to, začít učit děti anglicky? 
Během práce jsem doučovala angličtinu jako koníček a na mateřské jsem dostala nápad učit malé děti. Nevěděla jsem ale, jak na to. Věděla jsem pouze, že to musí mít nějaký řád, strukturu a někam to musí směřovat, aby to mělo smysl. Na internetu jsem si našla Mortimer a líbil se mi.

Jaké byly tvoje podnikatelské začátky?
Začala jsem při mateřské. Nejtěžší bylo nespat s malým dítětem a k tomu dělat reklamu, učit, komunikovat se zákazníky. Ale učení byl pro mě ventil k mateřské, věděla jsem, že něco buduji. 

Co bylo na začátku úplně nejtěžší?
Jednoznačně si stanovit cenu za 1 výukovou hodinu - cenu své práce. Naplňovalo mě to, že jsem viděla, že ty dětičky - první skupina měla 5 čtyřletých  žáčků - to se mnou baví a mě s nimi. A že to je něco, co hodně ovlivní jejich budoucí život a že mi to vlastně jde úplně lehce.

Nedlouho po tom, co jsi začala učit děti anglicky, jsi dostala ocenění v Rozjezdech roku. Přineslo ti to něco?
Rozjezdy roku byla naprosto skvělá akce, kdy člověk viděl ostatní začínající podnikatele. Viděl, jak se jim daří nebo nedaří, v čem všem se dá podnikat. Tam mě to vtáhlo to světa reálného podnikání. Byla to hodně motivující akce. Samotné ocenění bylo moc příjemné, ale hlavní je, že jsem se toho zúčastnila. 

Postupně ti začali přibývat klienti a dařilo se ti. Co bylo v této fázi nejdůležitější?
Musela jsem si stanovit, co budeme dělat a co už ne. Kam se rozšíříme a kam zatím ne. Pro mě je spíše problém si stanovovat limity, než nevědět, co dál. Bylo důležité, abych skloubila podnikání s rodinou. Podnikání přináší velkou svobodu a zároveň velikou odpovědnost vůči sobě sama. Teď už se nemůžu vymlouvat na "šéfa" nebo "firmu". Navíc mám k sobě skvělou parťačku Zuzku Švestkovou, se kterou jsme vyškolené „korporáty“. Udělaly jsme si takový náš vlastní lokální „korporát s lidskou tváří". Vzaly jsme si to dobré a přidaly jsme životní zkušenosti a zatím se nám to daří.

Co ti tvoje současná práce přináší?
Dává mi velkou svobodu - v rozhodování co ano a co už ne, kam se budeme ubírat, možnost opravdu si vybrat lidi, se kterými budu spolupracovat. Dává mi svobodu v tom, že si v rámci franšízy sama nastavím standard, jak chci, aby moje služba, kterou prodávám, vypadla, abych si za ní mohla stát. To je pro mě velmi důležité. Také časovou flexibilitu a nadhled na věci. Najednou si uvědomuji, že abych měla výplatu, musím si ji opravdu vygenerovat - to sice stojí úsilí, ale stojí to za to. A hlavně mi to dává pocit smysluplnosti - to, co se nedá vykompenzovat penězi - prostě práce, která má smysl a přesah. A kterou třeba někoho nasměrujeme k tomu, že si k angličtině najde cestu a pak v dospělosti se bude sám rád učit třeba další jazyk navíc a otevře si tak další obzory a možnosti. Protože jedině, když se porozhlédneme kolem sebe, vidíme, jak to máme doma hezký :-)))).O Evě
Eva před tím, než se rozhodla pro Mortimer English Club pracovala jako Key Account Manager ve společnosti Danone. Během práce pro Danone se ale věnovala svému koníčku - doučovala angličtinu. No a během mateřské dovolené dostala nápad učit malé děti. Na internetu pak našla Mortimera. Dnes má dvě pobočky, v Týnci a v Benešově. Spolupracuje se čtyřmi lektorkami. Její příběh byl natolik zajímavý, že zaujal i porotce soutěže Rozjezdy roku, kteří ji v roce 2013 udělili zvláštní cenu.


 

 

Zajímá mě spolupráce

 

Váš příjem bude tvořen:

 • měsíčními platbami od vašich studentů
 • prodejem výukových materiálů

 

Kdo vlastně jste?

 • rádi komunikujete s lidmi a umíte komunikovat s lidmi ze všech oblastí a sfér
 • máte opravdový zájem o vzdělávání a sami se chcete vzdělávat
 • máte organizační talent


Co za to?

 • jednorázový poplatek za exkluzivní licenci – cena závisí na oblasti a počtu obyvatel
 • pravidelný poplatek z kurzovného – pevně stanovený před podpisem smlouvy
 • roční příspěvek do republikového reklamního fondu – využit bude výhradně ku prospěchu a propagaci Mortimera v ČR
 • a hodně nadšení, času, nápadů

Pokud máte o spolupráci zájem, kontaktujte nás prosím na telefonu: 774 269 811 nebo na emailu:  info@mortimer-anglictina.cz


Další možnosti spolupráce:

Samostatný učitel

Můžete pracovat jen několik hodin týdně a stát se partnerem jako samostatný učitel?

Chcete začít podnikat pouze s minimální investicí? Pokud ano, i vám má Mortimer hodně co nabídnout. Můžete učit u vás doma, v mateřském centru či v mateřských školkách v místě vašeho bydliště. Nemusíte otevírat vlastní jazykovou školu, nebo ji můžete otevřít později. Podmínkou je výborná znalost anglického jazyka.


Mortimer vám nabízí:

 • možnost používání patentovaného obchodního jména
 • pravidelná intenzivní školení v oblasti marketingu a v metodice výuky
 • obsáhlý franšízový manuál vytvořený franšízovými specialisty, který je pravidelně aktualizován
 • budou vám poskytnuty Teacher guides (učitelské knihy) s jednotlivě rozepsanými a pečlivě připravenými lekcemi
 • garanci permanentí podpory a pomoci během vašeho podnikání
 • reklamní materiály odpovídající firemním pravidlům
 • kvalitní, vlastní výukové materiály, které také pravidelně aktualizujeme
 • korporátní webovou stránku s odkazem na vás a vlastní firemní emailovou adresu

 

Tento způsob podnikání je ideální pro všechny, kteří bydlí v městech s malým počtem obyvatel. Také pro ty, kteří výuce mohou věnovat jen několik hodin týdně. Vyjdeme vstříc i těm, kteří si úplně nevěří a tento způsob podnikání si potřebují nejprve osahat.

Ať chcete vlastní jazykovou školu s rozmanitou klientelou, nebo učit děti v mateřském centru, můžete se spolehnout na naši podporu a zájem.
 

www.mortimer-anglictina.cz   
info@mortimer-anglictina.cz